منوی اصلی
آمار سایت
نوبت دهی
Please wait...

آرشیو 1395

10 خودروی پرفروش آمریکایی که در آمریکا ساخته نمی‌شوند!

ونالد ترامپ مدام در حال تهدید برای وضع تعرفه و مالیات بر خودروهایی است که در آمریکا فروخته می‌شوند اما ساخت این کشور نیستند.
متأسفانه برنامه‌ی او خودروسازان داخلی آمریکا را به همراه خودروسازان ژاپنی، کره‌ای و اروپایی تحت تأثیر قرار خواهد داد. همه‌ی خودروسازان بزرگ دیترویت خودروهایی را در خارج از مرزهای آمریکا می‌سازند که اتفاقاً برخی از آن‌ها جزو پرفروش‌ترین مدل‌ها به حساب می‌آیند.

ادامه‌ی خواندن

بررسی سول 2017

کیا سول یکی از متمایزترین خودروهای بازار بوده و برای سال 2017 به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرده است. از جمله این تغییرات می‌توان به استایل ظاهری متفاوت‌تر اشاره کرد اما مهم‌ترین تغییر سول Exclaim 2017 پیشرانه‌ی 1.6 لیتری توربوی ارتقا یافته است.

ادامه‌ی خواندن

توصیه‌هایی برای ثبت تصاویر استثنایی از خودروها

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، عکاسی از خودروها نیز دستخوش تغییرات زیادی شده و هر دستگاه دیجیتالی امروزه دارای انواع مختلفی از دوربین‌ها است که می‌تواند عکس‌های نسبتاً مناسبی را ثبت کند.

درحالی‌که عکاسی خودرو یک رشته‌ی وسیع با بازیگران زیاد است، درگیر شدن در این کار با توجه به سطح دسترسی و امکانات چندان سخت نیست و با کمی تلاش و تمرین می‌توان تصاویر فوق‌العاده‌ای را ثبت نمود.

ادامه‌ی خواندن

تولید روغن پایه روانکار از روغن‌های گیاهی

امروزه با کاهش ذخایر نفت خام و همچنین افزایش قیمت حامل‌های انرژی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و بهینه‌سازی آن در سامانه‌های مصرف کننده انرژی به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است. از این رو توجه دانشمندان به منابع تجدید پذیر انرژی مانند انرژی باد، انرژی خورشید و سوخت‌های زیستی مانند بیودیزل و بیواتانول افزایش یافته است.

ادامه‌ی خواندن

بررسی ساینا

تیبا به‌عنوان نخستین خودروی به‌اصطلاح ملی سایپا در سال 1387 و در ابتدا با نام مینیاتور رونمایی شد؛ اما این سدان سگمنت B در اصل با تلفیقی از قطعات پراید،

ادامه‌ی خواندن

راه‌اندازی صحیح خودرو در فصل سرد

اگر شما هم با نزدیک شدن زمستان و کاهش دمای هوا، بیش از پیش در مورد گرم کردن خودرو (پیشرانه) قبل از شروع به حرکت و ویژگی‌های آن کنجکاو هستید، می‌توانید با مطالعه این مقاله به ویژگی‌های این دورهٔ کاری و روش صحیح راه‌اندازی خودرو در هوای سرد پی ببرید.
دورهٔ راه‌اندازی سرد، و گرم کردن پیشرانه (Cold Start-Warm up) به چه معناست؟

ادامه‌ی خواندن

روش‌های عجیب و غریب شیفت دنده در گیربکس‌های اتوماتیک

برای چندین دهه، دسته دنده‌ خودروها تنها از چند الگوی خاص پیروی می‌کرده‌اند. بسته به دستی یا اتوماتیک بودن گیربکس‌ها، شیفترها بر روی یک صفحه یا یک پایه قرار می‌گرفتند. گیربکس‌های دستی دارای یک الگوی H بوده و اتوماتیک‌ها نیز دنده‌های خود را به صورت خطی یا «دروازه‌ای» داشته‌اند که در هر صورت، تقریباً همیشه این ترتیب برای آنها رعایت می‌شده است: پارک، عقب، خلاص، حرکت و سنگین. البته ممکن است در مدل‌های مختلف، با برخی جزئیات متفاوت همراه بوده باشند، امّا این فرم کلی آنها در گذشته است.

ادامه‌ی خواندن

سه ستاره ایمنی برای سانگ‌یانگ تیوولی

سانگ‌یانگ تیوولی مدتی است که در بازار کشور ما حضور دارد و با توجه به سابقه برند و برچسب قیمتی خود، توانسته موفقیت نسبی در فروش کسب کند. این خودرو در دسته کراس‌اوورهای کوچک دسته‌بندی می‌شود و از امکانات رفاهی و ظاهر قابل قبولی بهره می‌برد. به همین دلیل و با توجه به علاقه زیاد مردمان ما به خودروهای شاسی‌بلند و کراس اور، فروش مناسب این خودرو دور از ذهن نبود و اکنون می‌توان مشاهده کرد که در بازار ما استقبال به نسبت خوبی از این خودرو به عمل آمده است.

ادامه‌ی خواندن

سرمایه‌گذاری 3.1 میلیارد دلاری هیوندای و کیا در آمریکا

ظاهراً کیا و هیوندای جاه‌طلبی‌های زیادی برای برنامه‌های تولید خود در آمریکا دارند. کمپانی گفته که برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری 3.1 میلیارد دلاری ظرف 5 سال آینده در آمریکا داشته و دنباله‌روی کمپانی‌هایی چون فورد و جنرال موتورز در بحث تهدیدات دونالد ترامپ برای وضع تعرفه‌های سنگین می‌باشد.

ادامه‌ی خواندن

دنا پلاس چقدر ایمن است؟؟

یران خودرو هفته گذشته از 2 خودروی جدید خود به عنوان دنای پلاس و 207 صندوق دار رونمایی کرد ولی این خودروها تا چه اندازه ایی ایمنی داشته و در مقابل تصادفات مقاومت دارند.

ادامه‌ی خواندن